Nagrodzono 23 firmy z terenu powiatu gnieźnieńskiego

2017-05-30

Podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w sobotę, 20 maja br. w auli I LO w Gnieźnie, podano wyniki 9. edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” za lata 2015-2017.

Nagrody trafiły do przedsiębiorców startujących we wszystkich 8 kategoriach konkursowych. Po raz 4. w historii konkursu  zostały również wręczone złote Orły Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości.

Decyzją kapituły w tegorocznej edycji konkursu zostały nagrodzone 23 firmy, spośród niemal 150 nominowanych podmiotów gospodarczych z terenu powiatu. Laureaci konkursu reprezentują 7 z 10 gmin powiatu, z czego 11 firm jest zlokalizowanych na terenie Gniezna, a aż 12 poza jego granicami. Po raz pierwszy w historii konkursu została nagrodzona firma z gminy Mieleszyn. Tym samym, wszystkie gminy powiatu gnieźnieńskiego mogą pochwalić się tym, że mają na swoim terenie laureatów tego prestiżowego konkursu.

W sumie nagrodzone firmy zatrudniają ponad 470 osób. 14 z nich poddało się ocenie konkursowej pierwszy raz w dotychczasowej swojej działalności. Dla 6 podmiotów był to ponowny udział w konkursie, a 3 przedsiębiorstwa poddały się ocenie po raz trzeci lub więcej.

Warunkiem udziału w przedsięwzięciu było spełnienie kryteriów uczestnictwa szczegółowo określonych w regulaminie. Weryfikacji i oceny firm podjęła się 16 – osobowa kapituła składająca się z przedstawicieli organizatorów, wiodących banków, instytucji otoczenia biznesu oraz złotych laureatów. Nad pracą kapituły czuwali patroni honorowi konkursu – Starosta Gnieźnieński i Starszy Cechu.

Konkurs „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” to konkurs z ugruntowaną już marką na terenie powiatu gnieźnieńskiego, ale również i poza jego granicami. Jest on w sposób nieprzerwany organizowany od 2001 roku, od 2003 roku z trybie co 2 lata. Organizatorami przedsięwzięcia są Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. Sponsorem generalnym 9. edycji konkursu był PKO Bank Polski.

Poniżej przedstawiamy pełną listę laureatów 9. edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” za lata 2015-2017:

debiut gospodarczy:

mikroprzedsiębiorstwo:

małe przedsiębiorstwo:

średnie przedsiębiorstwo:

inwestor:

innowator:

eksporter:

lider ekologii:

Więcej na temat historii konkursu: www.orzelprzedsiebiorczosci.pl