Środa, 17.10.2018

Projekt ”BIG. Biogazownie rolnicze w Twojej gminie - warsztaty dla urzędników”

Zapraszamy na bezpłatne dwudniowe warsztaty skierowane do przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego, którzy na co dzień zajmują się sprawami środowiskowymi, planami zagospodarowania przestrzennego oraz terenami inwestycyjnymi. Warsztaty odbędą się w dniach 18 – 19 września 2014 roku w Kazimierzu Wielkim w CTT NUVARRO, Posada, przy ulicy Reymonta 23.

Poprzez udział w warsztatach można podnieść kompetencje w zakresie:

• technologii i zasad działania biogazowni,
  • aspektów prawnych i środowiskowych,
  • procedury inwestycyjnej krok po kroku,
  • przygotowania i prowadzenia konsultacji społecznych,
  • zapobiegania powstawaniu konfliktów związanych z budową biogazowni, sposobów mediacji i skutecznego rozwiązywania konfliktów ekologicznych.

Celem projektu jest przede wszystkim dostosowanie kwalifikacji przedstawicieli JST do sprawnego procesu realizacji inwestycji biogazowej poprzez nabycie nowej wiedzy i umiejętności związanych z obsługą inwestora. W ramach projektu przewidziane jest przeprowadzenie warsztatów opartych o case studiem w obszarze: technologii produkcji, biogazu, kwestii technicznych, doboru substratu do biogazowni.

Warsztaty poprowadzi Specjalista z zakresu mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii – Pan Zdzisław Kochanowicz.

Więcej szczegółowych informacji na temat Projektu oraz program szkolenia znajduje się w załączonym pliku.

Termin zgłoszeń do dnia 12 września 2014 roku (do wyczerpania miejsc)

Kontakt:
Marta Szymankowska